הנגשת אתרים

אתר ומידע זמין ברשת מיועד להקל על ציבור בעלי המוגבלויות בהתנהלות היום יומית שלהם ובהסרת חסמים כך שיוכלו לקבל שירות באותה רמת נוחות ואיכות, כפי שמקבל כלל הציבור מאותו אתר אינטרנט מדובר, ויוכלו לנהל חיים עצמאיים ומלאים, בלי תלות בזולת.

רעות רחל גבע
11 בנובמבר 2020

תקנות הנגישות להנגשת אתרים עוסקות במגוון רחב של תחומים וביניהם: התאמה של הדרכים והאמצעים בהם ניתן השירות, האופן שבו נמסר מידע לגולשים באתר והנגשה של ערוצי השירות השונים.

למה להנגיש?

 1. הגדלת מספר הלקוחות שיכולים להגיע ולהנות ממוצריך ושרותיך.
 2. שיפור שביעות הרצון של הלקוחות.
 3. נוחות וקלות שימוש לכלל לקוחותיך יגדיל את החשיפה למוצרים ולשירותים שלך.
 4. המעשה הנכון מבחינה "חברתית".
 5. הימנעות מתביעות אזרחיות בסכום של עד 60,000 ש"ח ללא הוכחת נזק ובמקרים מסויימים אף פליליות.
 6. הימנעות מפגיעה תדמיתית.
 7. החוק מחייב אותך.

למה צריך לשלב מנגיש אתרים מהשלב הראשון בבניית האתר?

כבעלי עסקים שרוצים לבנות אתר חדש לעסק שלהם ולא משנה אם זה אתר תדמיתי, דף נחיתה, אתר קטלוגי או חנות אונליין הקונספט שצריך ללות אתכם הוא לשלב מנגיש אתרים מתחילת התהליך שילווה את הפרוייקט לאורך כל תהליך הבניה (ברוב הפעמים דרושה התערבות של קוד בתוך נבכי האתר והמנגיש שהוא גם מתכנת ברזומה שלו מבצע את ההנגשה).

 1.   תכנון תהליך – תכנון נכון יכול למנוע כשלים בתהליך, לבצע התאמות להנגשת האתר ולצפות תרחישים שלא היית שם לב תוך כדי בניית האתר בפועל.

התאמה לנגישות כבר בתחילת שלב בניית האתר מובילה לחווית משתמש מותאמת ויזואלית ונוחה ל 100 אחוז מקהל היעד של הלקוח/ החברה.

 1.   ‫זמן הקמה מהיר יותר – ליווי מומחה בתחום כבר בשלבים הראשונים בהחלט יכול לעזור לתכנן ולבנות נכון יותר את האתר, לתת עוד נקודת מבט על התהליך ולחסוך זמן  תיקונים מהלקוח וטעויות.
 1.   "סוף מעשה במחשבה תחילה" – התאמה לנגישות כבר בתחילת שלב בניית האתר מובילה לחוויית משתמש מותאמת ויזואלית ונוחה לקהל היעד של הלקוח / החברה.
 1.   ‫מקצועיות ויעילות – כבר בתחילת התהליך הלקוח יקבל עדכונים ונקודות למחשבה "פרספקטיבה" אחרת של עין מקצועית לבניית האתר והתאמת נגישות דבר שיחסוך זמן והוצאת כספים מיותרת ללקוח.

בעת בחירת חברת פיתוח מומלץ לבחור בחברת פיתוח שבאמת מבינה בנגישות ומכניסה את הנושא כחלק אינטגרלי בתהליך הפיתוח. מאחר ותהליך ההנגשה הוא חובה של הלקוח, כלומר שלכם, לא של חברת הפיתוח. אם החברה מציעה תוסף נגישות כפתרון מלא לנושא הנגישות הדליקו נורת אזהרה, תוסף הוא כלי עזר ואינו מנגיש לבדו אתר כנדרש.

‫אז אם אתם רוצים להיות אלו שיוצרים את השינוי שאתם מבקשים ורוצים תוצאות עסקיות ולקוחות מרוצים , תהליך הליווי הוא בשבילכם  ולמענכם ולשלב כבר בתחילת התהליך מנגיש מקצועי שיתן לכם שקט תעשייתי ויחסוך ממכם הרבה כאבי ראש.

פוסטים דומים

מכירים מישהו שחייב לקרוא את זה? שתפו איתו